Tel:

Fax:

WhatsApp:

E-mail:

Address:

03-6122202

03-6122280

054-9494458

law@bechar.co.il

רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, ר"ג

טל':

פקס':

ווצאפ:

דוא"ל:

כתובת:

וירוס הקורונה - כל הזכויות של הנפגעים

וירוס הקורונה - כל הזכויות של הנפגעים

כך תקבל פיצוי בעקבות נזקי גוף שנרגמו מוירוס הקורונה

 
קודם כל אני רוצה להרגיע אותך, אם נפגעת בעקבות וירוס הקורונה, בצורה שנותרת עם בעיה רפואית כלשהי, אנחנו נעזור לך למצות את זכויותיך מול כל הגורמים הרלוונטיים בצורה היעילה ביותר. זה מה שאנחנו עושים כבר כ-20 שנה עבור אלפי לקוחות שפונים למשרדנו, לאחר שנגרמו להם נזקי גוף בנסיבות כאלה ואחרות.
 
האם אדם שאובחן כסובל מנגיף הקורונה זכאי לקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו?

התשובה היא כן, מי שנפגע בעקבות וירוס הקורונה, יש באפשרותו להגיש תביעה עקב מצבו הרפואי, שנגרם כתוצאה מהוירוס. מכיוון שמדובר בוירוס חדש יחסית, נכון למועד כתבית שורות אלה, הרפואה עוד לא יודעת לומר בוודאות מה הנזקים אשר הוירוס יכול להותיר לטווח הארוך. אנחנו יודעים שבמקרים הקיצוניים הוירוס יכול לגרום למוות ואולם אנחנו יודעים גם שברוב המוחלט של המקרים, מי שחלה בוירוס הקורונה מחלים בסופו של דבר וחוזר לשגרת חיים.
 
אבל מה קורה עם אלה שחלו והבריאו, אבל נשארה להם בעיה רפואית כזו או אחרת? ובכן, מי שחלה בוירוס הקורונה ונגרמה לו נכות בעקבות הפגיעה של הוירוס, יכולות להיות לו ארבע אפשרויות להגשת תביעה, אולם חשוב להדגיש כי זו אינה רשימה סגורה וייתכן מאד שבמקרים מסויימים תהיינה אפשרויות תביעה נוספות. לכן חשוב ביותר לבדוק ולברר כל מקרה לגופו, באמצעות עורך דין העוסק בתחום.
 
על מנת לפשט את האפשרויות אשר עשויות להיות רלוונטיות עבורך בעקבות נזקי גוף כתוצאה מהידבקות בוירוס הקורונה, להלן מספר סוגים שונים של תביעות אפשריות אשר עשויות להיות רלוונטיות עבורך.
 
תביעה במסגרת ביטוח לאומי ענף נפגעי עבודה

תביעה של עובד אשר נפגע או נדבק מוירוס הקורונה בזמן עבודתו. לדוגמא צוותים רפואיים אשר באים במגע עם חולי קורונה, יכולים להידבק בעקבות המגע עם החולים למרות הציוד הרפואי המתקדם בו הם משתמשים. אותו איש צוות רפואי שנפגע בעקבות החשיפה לוירוס, יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי כנפגע בעבודה וההשערה היא כי ביטוח לאומי בהחלט יכיר באותו עובד כנפגע בעבודה. אפשר להרחיב ולהגיד כי מי שנפגע במסגרת עבודתו, גם אם הוא אינו איש צוות רפואה בעקבות חשיפה לוירוס, והצליח להוכיח כי החשיפה הייתה במסגרת עבודתו, גם הוא יוכל לפנות לביטוח לאומי ולקבל את מלוא הזכויות שכל נפגע בעבודה יכול לקבל.
 
תביעת נזיקין כנגד מקום העבודה

כמובן שבעניין זה יש לבדוק אפשרויות תביעה מול המעביד, במידה והוא לא נקט באמצעים למניעת הדבקות במחלה. במקרים כאלה, המעביד יכול להימצא רשלן ואפשר יהיה להגיש תביעה נגדו בנוסף לתביעה מול ביטוח לאומי.
 
תביעה במסגרת ביטוח לאומי ענף נכות כללית

כל אדם יכול להגיש תביעה שכזו אם הוא נפגע מהקורונה ונגרמה לו נכות משמעותית שפגעה ביכולתו להשתכר או לעבוד. סביר להניח שהרוב המוחלט של מי שידבק במחלה לא יגיע למצב כזה של נכות, אבל חשוב לדעת שישנה אופציה כזו והיא פתוחה למי שנפגע בצורה קשה מהוירוס ונגרמה לו דרגת נכות גבוהה.
 
תביעה במסגרת רשלנות רפואית

כאן מדובר באנשים שנדבקו בנגיף, הועברו לטיפול רפואי כזה או אחר, והטיפול הרפואי שניתן להם לא היה בסטנדרטיים הרפואיים הסבירים שאנו מצפים מגורמים רפואיים כגון קופת החולים או בית חולים. למשל מקרים בהם יש איחור באבחון של מי שסובל מהוירוס והוא מגיע לבית החולים כתוצאה מתסמינים אבל הרופא לא נותן טיפול מתאים, משחרר הביתה ובהמשך המחלה מחמירה וגורמת נזקים ואף למוות. במקרים כאלה שהטיפול לא ניתן לפי הסטנדרטים הרפואיים הרצויים והייתה רשלנות, יכולה להיות עילת תביעה כנגד אותו מוסד שטיפל או לא טיפל או טיפל לא נכון באותו חולה.
 
תביעה במסגרת פוליסות ביטוח פרטיות

במקרה של אובדן כושר עבודה ומחלות קשות, יש לקרוא בפוליסת הביטוח הפרטית ולראות האם קיים מצב רפואי שכזה העונה על ההגדרה של "מחלה קשה". במקרה זה ניתן יהיה לקבל את הפיצוי הנקוב בפוליסה. לעניין אובדן כושר העבודה ההתייחסות היא האם התקופה של אובדן הכושר תואמת לנקוב בפוליסה, ואם כן אזי אותו חולה יהיה זכאי לפיצוי.
 
תביעה כנגד גורם שלישי רשלן

במקרים אלו מדובר בדר"כ במקומות אשר לא שמרו על כללי ההתמגנות כנגד וירוס הקורונה, לא נהגו בזהירות הנדרשת לאור המצב ולא פעלו כפי שהיה עליהם לפעול על פי ההנחיות של משרד הבריאות. כך למשל במקרים אלה ניתן למצוא תביעות כנגד בתי אבות אשר לא עשו די כדי למנוע הידבקות בוירוס הקורונה. גם במקרים שכאלה, ניתן יהיה לתבוע את אותו גורם שלישי, אם אפשר יהיה להוכיח שאכן ההדבקות נגרמה במסגרתו ועקב כך שנהג ברשלנות ובניגוד לכללים.
 

נחשפתם לקורונה? אלה הזכויות שלכם: וירוס הקורונה – COVID – 19

 
 
מה עושה מי שנפגע?

מומלץ מאד לכל מי שנפגע בעקבות וירוס הקורונה, ליצור קשר עם משרדנו בהקדם האפשרי, על מנת שנוכל לבדוק את אפשרויות התביעה לקבלת פיצויים, מול כל הגורמים הרלוונטיים.

   
נפגעת בעקבות וירוס הקורונה?
 

צור קשר עוד היום עם משרדנו!
 
קבע פגישת יעוץ ראשונית ללא כל התחייבות.

 

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

פרטי התקשרות: רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, רמת גן. טל': 03-6122202 פקס: 03-6122280 דוא"ל: law@bechar.co.il
יעוץ אישי

צור קשר עכשיו!

הגדל את סיכויי הצלחת תביעתך לפיצוי!
מלא את פרטיך וקבל יעוץ משפטי אישי מיידי.