Tel:

Fax:

WhatsApp:

E-mail:

Address:

03-6122202

03-6122280

054-9494458

law@bechar.co.il

רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, ר"ג

טל':

פקס':

ווצאפ:

דוא"ל:

כתובת:

רשלנות רפואית בלידה - התיישנות תביעה

רשלנות רפואית בלידה - התיישנות תביעה

 רשלנות רפואית בלידה: התיישנות תביעה

מאת עו"ד תומר בכר

 

החוק בישראל קובע כי בדרך כלל תביעה בגין נזקי גוף תתישן כעבור 7 שנים מיום קרות האירוע אשר גרם לנזק. או במילים אחרות, עפ"י החוק, הנפגע יכול להגיש את התביעה כנגד המזיק רק במהלך התקופה של 7 השנים הראשונות לאחר קרות האירוע שגרם לנזק.

אולם, במקרים בהם הנפגע הינו קטין, קובע החוק כי ספירת 7 השנים עד התיישנות התביעה תחל רק בהגיע הנפגע לגיל 18 שנה, דהיינו, תביעתו של הקטין תתישן רק בהגיעו לגיל 25 שנה ולכן בכל יום עד אותו מועד, יוכל הקטין להגיש את תביעתו לביהמ"ש.
 
יוצא אפוא כי במקרים שבהם נגרמו נזקי גוף לתינוק, בעקבות רשלנות רפואית במהלך הלידה, יוכל הנפגע (התינוק) להגיש את תביעתו (אם בעצמו ואם באמצעות הוריו או אפוטרופסיו) עד הגיעו לגיל 25 ובמקרים מסוימים אפילו מעבר לכך.
 
השהות הארוכה שנותן החוק להגיש תביעות שכאלו, הינה אחת הסיבות לכך שתחום רשלנות רפואית בלידה הינו התחום הרפואי שבו מוגשות התביעות הרבות ביותר, שכן גם הורים שלא היו מודעים במשך זמן רב לכך שנזקיו של ילדם נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך לידתו, יוכלו ברוב המקרים להגיש את התביעה בשמו מבלי להתמודד עם בעיית התיישנות התביעה.
 
למרות הזמן הרב שמאפשר החוק להגיש את התביעה במקרים של רשלנות רפואית בלידה, אין זה רצוי להמתין עם הגשת התביעה זמן רב מדי שכן ככל שהזמן עובר, עולה הסיכון שהראיות החשובות אשר מרכיבות את התיק, כגון המסמכים הרפואיים וכו', יאבדו או "יעלמו" מהתיק הרפואי והדבר יקשה יותר על ניהול התביעה.
 
אי לכך, מומלץ לכל הורה, אשר חושב שיש סיכוי, כי ילדו סובל מפגיעה כלשהי בעקבות רשלנות רפואית במהלך לידתו, לפנות בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ מידי עורך דין העוסק ומתמחה בתחום רשלנות רפואית בכלל, והרשלנות הרפואית בלידה בפרט. מכיוון שמבחינה סטטיסטית, קיים סיכוי גבוה שאכן מדובר ברשלנות רפואית, ייתכן מאד ומגיע לילד הניזוק פיצוי כספי רב אשר יכול לעזור לו ולהוריו לנהל את אורח חייו באופן הראוי ביותר והמתאים לנכותו ולצרכיו הרפואיים, השיקומיים, התפקודיים וכד'.
 
חשוב לציין כי בדיקת הנושא והשאלת הרשלנות הרפואית ע"י עורך דין מומחה, בדרך כלל אינה כרוכה בתשלום שכר טרחה לעורך הדין ועל כן, גם מי שהפרוטה אינה מצויה בכיסו, יכול לברר את זכויותיו ואפשרותו לתבוע את מי שגרם לנזקיו. עורך הדין שאליו מופנה התיק לבדיקה, יוכל לתת לניזוק או להוריו את הערכתו בנוגע לקיומה של רשלנות רפואית ורק במידה ואכן יסתבר כי התקיימה רשלנות שכזו במקרה הנדון, ימליץ על אופן המשך הטיפול בתיק.

אם קיים חשש שילדכם סובל מנזק גוף בעקבות רשלנות רפואית, פנו אל משרדנו וניפגש עמכם כדי לברר אם יש לכם עילת תביעה.

 

 לפרטים נוספים אודות רשלנות רפואית בלידה:

  מהו שיתוק מוחין? - מאמר ובו פירוט אודות שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה. המאמר מתרכז בניתוח סוגי הפגיעות הגופניות שמהן שנגרמות בעקבות שיתוק מוחין, מנתח את הגורמים הידועים לשיתוק מוחין, מפרט דוגמאות למקרי רשלנות רפואית נפוצים אשר הביאו לגרימת שיתוק מוחין בלידה, ומפרט את הצעדים אשר יש לנקוט על מנת לברר האם שיתוק מוחין נגרם בעקבות רשלנות רפואית בלידה. מומלץ ביותר לקריאה למי שמתעניין באפשרות להגיש תביעה בגין שיתוק מוחין. 

איך ניתן לדעת שילדך נפגע מרשלנות רפואית במהלך לידתו? - מאמר נוסף בסדרת המאמרים העוסקי בנושא רשלנות רפואית בלידה, תוך התמקדות בנזקי שיתוק מוחין. במאמר זה ניתן יהיה להבין כיצד יש לברר ולדעת, האם מצב של שיתוק מוחין נגרם בעקבות רשלנות רפואית בלידה, והאם יש קשר סיבתי בין מצב של שיתוק מוחין מלידה ובין התנהלות רשלנית של ניהול הלידה עצמה. מאמר חובה לכל מי שבמשפחתו אדם הסובל משיתוק מוחין מלידה, שכן תוכנו יכול להבהיר את התמונה במקרים רבים בהם ההורים לא מודעים כלל לכך ששיתוק המוחין שממנו סובל/ת בנם/ביתם, הינו תוצאה של רשלנות ביילודו.

רשלנות רפואית במהלך לידה - פיגור שכלי, שיתוק מוחין - מאמר משלים למאמר שלעיל ובו פירוט אודות שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית במהלך הלידה. המאמר מתרכז בניתוח הסיטוציות הרבות בהן בעקבות התנהלות לקויה ורשלנית של מהלך הלידה, נפגע העובר פגיעה מוחית קשה אשר מאובחנת בסופו של דבר כשיתוק מוחין C.P. מולץ ביותר לקריאה למי שמתעניין באפשרות להגיש תביעה בגין שיתוק מוחין.

  רשלנות רפואית - כדאי לדעת - מאמר כללי העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. מומלץ לקריאה למי שמעוניין לקבל רקע אודות תחום משפטי מרתק זה.

 שאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית - מקבץ תשובות קצרות לשאלות נפוצות אשר עולות כמעט בכל פעם מחדש כאשר מגיעים לפגישת ייעוץ עם עורכי דין העוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

 

הכותב הינו עורך דין העוסק בייצוג תובעים שנפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הריון, לידה ועוד.

*האמור לעיל אינו בגדר ייעוץ משפטי ואינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בצורה כלשהי.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

פרטי התקשרות: רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, רמת גן. טל': 03-6122202 פקס: 03-6122280 דוא"ל: law@bechar.co.il
יעוץ אישי

צור קשר עכשיו!

הגדל את סיכויי הצלחת תביעתך לפיצוי!
מלא את פרטיך וקבל יעוץ משפטי אישי מיידי.