Tel:

Fax:

WhatsApp:

E-mail:

Address:

03-6122202

03-6122280

054-9494458

law@bechar.co.il

רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, ר"ג

טל':

פקס':

ווצאפ:

דוא"ל:

כתובת:

מחלות מקצוע

מחלות מקצוע

מחלת מקצוע

  
עורך דין תומר בכר בראיון לערוץ 2 בתוכנית "עבודה עברית"
על אופן הגשת תביעה במסגרת ביטוח לאומי בעקבות מחלת מקצוע   

 
עם עובדות קשה להתווכח! בעמוד זה תוכלו לקרוא על דוגמאות של מחלות מקצוע - מקרים אמיתיים, אשר טופלו ו/או מטופלים במשרדנו בתקופה האחרונה.

 

נזקי שמיעה - ירידה בשמיעה ו/או טינטון (ציפצופים באוזניים) 

משרדנו מטפל בתיקים רבים בהם נפגעו עובדים במערכת השמיעה כאשר נאלצו לעבוד במשך תקופה ארוכה בתנאי רעש מזיקים כגון בנמלי התעופה, נגריות, מסגריות, מפעלים שונים וכד', ללא אמצעי מיגון כגון אוזניות, אטמי אוזניים וכד'.

עובדים אלו הבחינו יום אחד כי הם סובלים מירידה בשמיעה ומצפצופים מטרידים באוזניים (הנקראים טינטון) ולכן, פנו לביצוע בדיקת שמיעה, בה הסתבר כי לאור העובדה שהיו חשופים לרעש מזיק (מעל 85 דציבלים) במשך שעות רבות בכל  יום במקום עבודתם, נפגעה מערכת השמיעה שלהם בצורה בלתי הפיכה וכי הם יסבלו בשל כך כל חייהם. 

התביעות במקרים כאלה של מחלות מקצוע מופנות על ידי משרדינו הן כנגד הביטוח הלאומי והן כנגד המעביד וחב' הביטוח שלו. כדאי לקרוא מידע נוסף על ירידה בשמיעה.


פגיעה בחוליות הגב והצוואר - פריצת דיסק, בלט דיסק, שבר בחוליה

סוג נוסף של תיקים בהם מטפל משרדנו לרוב, הוא תביעות בשל פגיעה בחוליות עמוד השדרה כתוצאה מהרמת משאות כבדים מהמותר במשך תקופת זמן ארוכה. בדרך כלל מדובר בעובדים העוסקים בתחומים כגון נקיון, סבלות, טיפול והרמת חולים סיעודיים בבתי חולים ובבתי אבות וכד'.
אותם עובדים אשר מעמיסים על גבם משקל כבד -- לעיתים קרובות בתנוחות מסוכנות ובלתי נוחות של כיפוף -- פוגעים באופן קבוע בחוליות הגב. עקב כך, לאחר זמן מה מתחילים עובדים אלה לסבול מכאבים קשים בגב בשל פריצת דיסק, בלט דיסק, שבר בחוליה ותופעות דומות. כל אלו יכולים גם לעיתים להקרין לגפיים העליונות והתחתונות.

 

 הדמיה של פריצת דיסק בין חוליות L4-L5

הנפוצה ביותר מבין פריצות הדיסק שנגרמות בעקבות פגיעות בעבודה

  

 

גם במקרים אלו התביעות מופנות על ידי משרדינו הן כנגד הביטוח הלאומי והן כנגד המעביד וחברת הביטוח שלו. מידע נוסף על מחלות עמוד שדרה.


שחיקת ברכיים

עובד אשר נדרש במהלך עבודתו לעלות ולרדת בסולם עשרות פעמים ביום, החל לסבול לאחר תקופת מסוימת משורה של כאבי ברכיים עזים, הגבלה בתנועות הברך ועוד. לאחר בדיקה על ידי רופא מומחה מטעמנו הסתבר כי מדובר במקרה של מחלת מקצוע שהתפתחה כתוצאה מהעלייה והירידה בסולם במשך תקופת עבודתו. העובד הגיש באמצעות משרדנו תביעה נגד מעבידו וחברת הביטוח, אך לאחר מספר חודשים נחתם הסכם פשרה והעובד קיבל את הפיצוי המגיע לו.

 

אסטמה תעסוקית

ספר אשר עובד במספרה, נאלץ להחשף במסגרת עבודתו לשאיפה של חומרים כימיים מכל מיני סוגים איתם הוא נדרש לעבוד, כגון חומרים לצביעת השיער, מי חמצן, ספריי לשיער וכד'. כעבור מספר שנים החל הספר לסבול ממחלת האסטמה ובדיקות שנערכו לו הבהירו כי ככל הנראה קיים קשר סיבתי בין החומרים איתם עבד ובין אותה מחלת אסטמה. הספר הגיש בעזרת משרדנו תביעה במסגרת ביטוח לאומי, אולם תביעתו זו נדחתה בטענה שלא הוכח קשר סיבתי בין מחלת האסטמה ובין תנאי עבודתו. על החלטה זו של ביטוח לאומי הגיש משרדנו ערעור לבית הדין לעבודה ובסיומו של ההליך המשפטי נקבע כי אכן קיים קשר בין מחלת האסטמה ובין תנאי העבודה של אותו ספר ושולם לו הפיצוי המגיע לו בהתאם לשיעור הנכות שנקבעה לו על ידי הועדה הרפואית.

    

תאונות עבודה - מידע נוסף

תאונות עבודה - דוגמאות מהחיים של תיקים שטופלו או מטופלים על ידי משרד עורכי דין בכר. 

החמרת מצב ביטוח לאומי במסגרת ענף נפגעי עבודה - מי שהוכר כבר על ידי ביטוח לאומי כנפגע בעבודה (תאונת עבודה או מחלת מקצוע), וחלה החמרה במצבו בהשוואה למצבו הרפואי בפעם האחרונה שנבדק על ידי ועדה רפואית, יכול להגיש תביעה להחמרת מצב. במאמר זה ניתן לקרוא אודות תביעות שכאלה.

צירוף נכויות ביטוח לאומי בעקבות פגיעות בעבודה - נפגע שנקבעו לו נכויות בגין כמה תאונות עבודה או מחלות מקצוע, רשאי להגיש תביעה במסגרת ביטוח לאומי על מנת לצרף את כל הנכויות שנקבעו לו כנפגע בעבודה וכך לקבל במקרים הרלוונטיים נכות כוללת שתעבור את רף ה-20% ותזכה את הנפגע בקצבת נכות חודשית.

תביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי, להכרה בירידה בשמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש מזיק במקום העבודה - הבעיה והפתרון!
 

נפצעת בגין מחלת מקצוע? מגיע לך פיצוי כספי!

פנה/י אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי!

פגישת ייעוץ משפטי ראשונה במשרד עורכי דין בכר ללא כל התחייבות מצידך! 

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

פרטי התקשרות: רח' ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, רמת גן. טל': 03-6122202 פקס: 03-6122280 דוא"ל: law@bechar.co.il
יעוץ אישי

צור קשר עכשיו!

הגדל את סיכויי הצלחת תביעתך לפיצוי!
מלא את פרטיך וקבל יעוץ משפטי אישי מיידי.